spektakle, warsztaty artystyczne

WARSZTATY ARTYSTYCZNE- SPEKTAKLE- WYSTĘPY

Organizowane przez nas warsztaty artystyczne to cotygodniowe spotkania podczas których w twórczej i koleżeńskiej atmosferze przygotowujemy spektakle teatralne. Oparte są one na scenariuszach autorstwa Dominiki Perz i Magdaleny Szmigiel-Taube pomysłodawczyń i koordynatorek przedsięwzięcia. Zależy nam na tym aby przedstawienia powstawały w poczuciu wspólnej pracy i pełnego zaangażowania, dlatego staramy się brać pod uwagę i wcielać w życie pomysły i uwagi każdego z uczestników projektu. Warsztaty trwają zazwyczaj po 3 godziny i nie brakuje podczas ich trwania czasu na ciężką, wytężoną pracę jak i chwilę wytchnienia na krótkich przerwach.  

  

-Na zajęciach plastycznych dzieci uczą się nowych technik plastycznych, sposobów łączenia ze sobą różnych materiałów. Poznają zasady projektowania i komponowania oraz przeróżne możliwości na wizualne realizowanie swoich pomysłów. Wykonują elementy scenografii i strojów do przedstawienia. 

-Warsztaty wokalne to nie tylko nauka śpiewu, ale także emisja głosu, interpretacja piosenki czy opanowanie ruchu scenicznego. Dzieci uczą się piosenek specjalnie skomponowanych do spektaklu. 

-Spotkania aktorsko-choreograficzne uczą gry aktorskiej, interpretacji roli, tzw. obycia scenicznego oraz  koordynacji ruchowej i tańca. Każde z dzieci uczy się swojej roli jak i synchronizacji i współpracy na scenie.

 

Do tej pory dzięki wspólnej pracy zrealizowaliśmy dwa przedstawienia o tytułach: „Półka i Spółka”, „Warzywa Story”. 

Zeszłoroczna „Półka  Spółka” została doceniona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako projekt upowszechniający kulturę, przyznaniem stypendium na jego realizację.

Kompleksowa praca nad przedstawieniem trwa od października do maja i zwieńczona jest kilkoma występami scenicznymi, które rozpoczynamy czerwcową Premierą z okazji Dnia Dziecka. W roku 2011 ze spektaklem „Półka i Spółka” występowaliśmy podczas Miejskiego Dnia Dziecka „Rowerem po Drzewach” zorganizowanego na poznańskim Placu Wolności w ODK „Pod Lipami”,  w Przedszkolu nr 66 „Zaczarowany Ogród”,  w Przedszkolu Montessori w Pobiedziskach oraz na Festiwalu Sztuk Audiowizualnych MISIETUPODOBA w Tucznie.

Premiera tegorocznego spektaklu „Warzywa Story” miała miejsce podczas Dnia Dziecka zorganizowanego w popularnych „kontenerach” – KontenerART. Wystąpiliśmy także w Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej, Przedszkolu nr 66 „Zaczarowany Ogród”, a  przed nami jeszcze występ na Festiwalu w Tucznie.

Od października 2012 roku rozpoczynamy pracę nad kolejnym przedstawieniem pt. „ Mini w mieście”.

Chcemy realizować nowe koncepcje, występować w kolejnych interesujących miejscach oraz podczas ciekawych imprez czy festiwali sztuki dziecięcej. Mamy także w planach udział w konkursach na przedstawienia teatralne dla dzieci.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiały znajdujące się na tej stronie są własnością firmy KIDDIE CO i nie mogą być użyte bez zgody właścicieli.

Copyright © 2011 ComputerSoft.pl. All rights reserved unless otherwise stated.

Początek strony