"PÓŁKA I SPÓŁKA"

„PÓŁKA I SPÓŁKA” 

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PREMIERA spektaklu miała miejsce 29 maja 2011 roku podczas Miejskiego Dnia Dziecka zorganizowanego przez inicjatywę Stowarzyszenia Enter-Art Pt. Rowerem po drzewach , która miała miejsce na poznańskim Placu Wolności (w samym centrum miasta). 

 

Spektakl został przyjęty wielkimi owacjami i wzbudził bardzo pozytywne emocje zarówno u dzieci jak i dorosłych. 

Pozostałe występy: 

 • Przedszkole Montessori,  Pobiedziska 31 maja 2011r.
 • Przedszkole Zaczarowany Ogród, Poznań 7 czerwca 2011r.
 • ODK Pod Lipami, Poznań 8 czerwca 2011r.
 • Festiwal Sztuk Audiowizualnych MISIETUPODOBA Tuczno 31 lipca 2011r.

 

Przedstawienie zrealizowane zostało przy współpracy dzieci w wieku (8-12lat) oraz wykwalifikowanych artystów i pedagogów. Zgodnie z ideą projektu razem wspólnie dopracowaliśmy warstwę tekstową scenariusza, słowa piosenek oraz oprawę plastyczną (elementy scenografii, kostiumy sceniczne).

Projekt całkowicie zrealizowany został w szkole muzyczno-artystycznej Art Of Voice Studio.

 

 

W przedstawieniu udział biorą:

 • Zegar: Alicja Jakubczyk,
 • Szafa: Vanessa Kuboń,
 • La Mieszajet: Jeremiasz Nawrot,
 • Połka:Wiktoria Sołtysiak,
 • Narrator,Pies: Klaudia Stefańska,
 • Krzesło: Zuzanna Szymanek,
 • Lampa: Julia Wiza,
 • Papuga: ereska Zawieja.

 

Oprawa plastyczna (kostiumy i scenografia) i graficzna, autorstwo scenariusza oraz koordynacja projektu : Dominika Perz i Magdalena Szmigiel-Taube 

 

Oprawa wokalna: Ewa Nawrot

Oprawa taneczno-aktorska: Katarzyna Górczyńska

Oprawa muzyczna: Dariusz Tarczewski, 

 

Akcja „Półki i Spółki” ma miejsce w pracowni szalonego, roztargnionego i nie dbającego o porządek Profesora (Naukowca) LA Mieszajeta, który chcąc spełniać wszelkiego rodzaju zachcianki dzieci pracuje nad stworzeniem mikstury „Złotej Góry”. Do wykonania mikstury zużywa niezliczone ilości drzew, roślin i owadów oraz tym podobnych darów natury. Profesor przedkłada spełnianie absurdalnych zachcianek dzieci nad dbanie o naturę i przyrodę. Naukowiec jest człowiekiem o bardzo dobrym i szlachetnym sercu jednak pochłonięty pracą nad miksturą zapomina o otoczeniu i nie dba zarówno o swoje przedmioty, rośliny jak i o swoje zwierzęta (psa Alberta i papugę Pleciugę). W jego pracowni panuje chaos i bałagan, który utrudnia pracę nad miksturą. Jednak zamiast uporządkować i naprawić „stare” meble Profesor woli je wyrzucać i wymieniać na nowe pod pretekstem ich nieprzydatności. W pierwszej kolejności Mieszajet postanowił wymienić zakupioną przed miesiącem półkę, pozostałe meble w jego pracowni są zniszczone i zakurzone. Kwiat usycha, zegar przestał bić, stół ugina się pod ciężarem papierów, butelek, menzurek i odczynników. Krzesło już od dawna ma połamane nogi a pies bywa głodny i rzadko jest wyprowadzany na spacer.

Pewnego dnia Profesor z roztargnienia oraz podirytowania „niewygodnością” i ciasnością półki przesypuje jeden ze składników mikstury  „Złotej Góry” co powoduje wybuch.Meble ożywają i zaczynają mówić ludzkim głosem. Ożywieni mieszkańcy pracowni cieszą się ze swej nowej umiejętności, rozmawiają ze sobą, tańczą oraz kolejno opowiadają o co mają pretensje do Profesora. W efekcie postanawiają utrzeć  nosa roztargnionemu Naukowcowi i chcąc zwrócić uwagę na jego niewłaściwie postępowanie zakładają swego rodzaju organizację Pt. „Półka i spółka”. Od tej pory w pracowni La Mieszajeta odgrywają się sceny w których meble w zabawny sposób uprzykrzają życie wciąż nieświadomemu ich personifikacji Naukowcowi. 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiały znajdujące się na tej stronie są własnością firmy KIDDIE CO i nie mogą być użyte bez zgody właścicieli.

Copyright © 2011 ComputerSoft.pl. All rights reserved unless otherwise stated.

Początek strony