oferta dla przedszkoli

DODATKOWE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE-PLASTYCZNE

 

  • Zajęcia Artystyczne prowadzone są w przedszkolach z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat i mają charakter zajęć dodatkowych.
  • Zajęcia i ich tematy dostosowane są do wieku dzieci, czasu trwania zajęć oraz ilości dzieci biorących w nich udział.
  • Czas trwania zajęć (w zależności od możliwości i potrzeb placówki) 30-45 min. 1 raz w tygodniu.
  • Koszt zajęć : 7 zł (od dziecka) za jednorazowe zajęcia. Miesięczny koszt zajęć 28zł lub 35zł (w zależności od ilości przypadających w miesiącu dni zajęciowych)
  • Cena zajęć obejmuje koszt materiałów niezbędnych do ich przeprowadzenia.
  • Prowadząca zajęcia zapewnia opiekę nad dziećmi podczas trwania zajęć.
  • Prowadząca zajęcia: Magdalena Szmigiel-Taube

 

Pomimo tego, że prowadzone przeze mnie zajęcia dotyczą w dużej mierze działań plastycznych, nie zawężam ich do słowa „plastyka” i używam szerszego pojęcia „Zajęcia Artystyczne”. Moim głównym założeniem jest pobudzanie „myślenia twórczego” rozumianego jako „myślenie produktywne”, które wyzwala i ujawnia predyspozycje do kreowania nowych jakości, do otwierania dziecka na świat w sposób nieograniczony. Staram się oswajać dzieci z pojęciami sztuka i plastyka nie tylko jako z pojęciami odnoszącymi się do konkretnych dzieł sztuki czy jedynie do umiejętności manualnych lecz także jako dziedzinami stanowiącymi jedne z elementów życia człowieka, który wcale nie musi być zdefiniowanym artystą, aby „tworzyć” i cieszyć się sztuką. Zależy mi na uwalnianiu drzemiącego w każdym z nas wrodzonego potencjału twórczego i potrzeby przekazywania własnych pomysłów i emocji, a sztuka i plastyka jest „narzędziem”, które się do tego doskonale nadaje. Dlatego staram się korzystać z różnych, czasami zaskakujących i niestandardowych materiałów jak i urozmaicać zarówno tematy zajęć jak i ich przebieg. Sztuka i plastyka są gruntami praktycznie bez ograniczeń, dlatego też ucząc ich, bawię nimi, bo jak wiadomo to trafne połączenie „przyjemnego z pożytecznym”☺.

 

Spotkanie dziecka ze sztuką nie musi sprowadzać się do typowo pojmowanych zajęć plastycznych. Dziecko obcuje ze sztuką intuicyjnie, emocjonalnie ,szczerze, bez zbędnych ram i zahamowań. Dlatego czasami wystarczy tylko nie tłumić tej naturalnej woli wrażliwego doświadczania i pozwolić na jej rozwój, bo młodzi twórcy są prawdziwymi artystami.

 

KONTAKT

Magdalena Szmigiel-Taube

Tel 502 247 447 

lub 61 8 22 50 70 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    

Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiały znajdujące się na tej stronie są własnością firmy KIDDIE CO i nie mogą być użyte bez zgody właścicieli.

Copyright © 2011 ComputerSoft.pl. All rights reserved unless otherwise stated.

Początek strony