"MINI W MIEŚCIE"

"MINI W MIEŚCIE"- ZACZYNAMY OD 5 PAŹDZIERNIKA!:)

„Mini w mieście” to kolejne przedsięwzięcie, które podobnie jak poprzednie zakończone zostanie spektaklem teatralnym. I tym razem będziemy działać według naszych zasad i wspólnie pracować nad nowym dziełem. Dzieci będą uczyły się gry aktorskiej, choreografii, śpiewu (w tym kilku specjalnie napisanych piosenek) oraz projektowania kostiumów i scenografii do przedstawienia. Podobnie jak w poprzednich spektaklach i tym razem uczestnicy będą mieli wpływ na jego kształt tj. treść scenariusza, wygląd scenografii oraz poszczególnych scen. Pozwoli to na wcielenie się dzieciom w kilka ról jednocześnie co powoduje większe zaangażowanie w pracę i poczucie wspólnoty oraz odpowiedzialności za całościowy rezultat projektu.

Zajęcia przygotowujące do przedstawienia odbywają się podczas warsztatów artystycznych: w soboty, w godzinach 10.30 - 13.30 w pracowni plastycznej ul. Św. Wojciech 28 (wejście od podwórza) oraz w szkole wokalno-artystycznej Art Of Voice Studio ul.23 Lutego 2.

Harmonogram zajęć na listopad:

  • 9.11.2013 Warsztaty plastyczne, 10.30-13.30, ul. Św.Wojciech 28
  • 16.11.13   Warsztaty wokalne,    10.30.13.30, ul. 23 Lutego 2, (Art Of Voice Studio)
  • 23.11.13  Warsztaty plastyczne,  10.30-13.30, ul. Św.Wojciech 28
  • 30.11.13  Warsztaty aktorskie,    10.30-13.30, ul. Św.Wojciech 28

Treść przedstawienia to opowiedziana w zabawny sposób historia abstrakcyjnej postaci, o charakterystycznym wyglądzie "dużej kropki", jaką jest Mini. Bohater zamieszkuje "inny świat" z którego, w tajemniczy sposób, zostaje przeniesiony do miasta. W mieście przeżywa różne,zaskakujące przygody, poznaje zasady jakich należy przestrzegać w ruchu miejskim oraz spotyka na swojej drodze wiele ciekawych postaci z którymi się zaprzyjaźnia. Są spersonifikowane : Gołębie, Sygnalizacja Świetlna, Latarnia, Znak Stop czy Słup Informacyjny. Wizualne założenie projektu to swego rodzaju "animacja sceniczna" polegająca na osiągnięciu efektu ruchu i przemieszczania się na scenie, w czasie i przestrzeni. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci będzie tutaj fakt odgrywania przez nie jednocześnie-wymiennie-po kilka ról np. w jednej scenie odgrywają liście a w następnej "ruchome pasy". Tym samym stają się "elementami składowymi" scenografii jak i aktorami. Spodziewamy się niesamowitych i nowatorskich efektów pracy. Nie możemy się doczekać:). To będzie wyjątkowa przygoda!

Prowadzące zajęcia to: Dominika Perz-Nawrot, Magdalena Szmigiel -Taube : zajęcia plastyczne (projektowanie elementów scenografii i kostiumów) pomysłodawczynie, koordynatorki przedsięwzięcia. Ewa Nawrot, zajęcia wokalne (emisja głosu, śpiew, nauka piosenek, oprawa muzyczna spektaklu). Natalia Berlitz, zajęcia aktorskie (ruch sceniczny,gra aktorska, choreografia). Gościnnie do współpracy zapraszamy także artystów: aktorów,tancerzy, choreografów,muzyków.

Koszt zajęć: 190 zł m/c

Nr. konta: 57 1090 1115 0000 0000 1103 3573

Magdalena Szmigiel-Taube, Os.B.Chrobrego 1/50, 60-681 Poznań, tytułem "zajęcia"

Wszystkie prawa zastrzeżone. Materiały znajdujące się na tej stronie są własnością firmy KIDDIE CO i nie mogą być użyte bez zgody właścicieli.

Copyright © 2011 ComputerSoft.pl. All rights reserved unless otherwise stated.

Początek strony